Folie termokurczliwe

Folia termokurczliwa Gór Pak

Folie termokurczliwe

Folie termokurczliwe na bazie poliolefin to materiał służący do łatwego, szybkiego, czystego i trwałego pakowania wszelkiego rodzaju produktów w zestawy tj. butelek, puszek, kartonów oraz  wyrobów wykonanych z drewna, metalu lub tworzyw sztucznych.
Folia termokurczliwa ma za zadanie możliwie najbardziej obcisłe owinięcie produktu od zewnątrz, dzięki czemu pozostaje on praktycznie nieruchomy, zarówno podczas transportu, jak i przechowywania na półkach. Folia jest tak skuteczna i wytrzymała, że nadaje się również do pakowania produktów szklanych lub innych z kruchego tworzywa. Folia dostępna jest w różnych wersjach: taśmowej, rękawowej i kapturowej.

Przekładki foliowe

Przekładki foliowe

Przekładki foliowe służą do zabezpieczenia towaru przed zabrudzeniem i wilgocią. Najczęściej stosowane są do przykrycia wierzchu towaru na palecie, tam gdzie nie dociera folia z owijarki. Dodatkowo można też przekładać warstwy na palecie w celu lepszej stabilizacji. Przekładki sprzedawane są w rolkach w wymiarze umożliwiającym przykrycie standardowej palety czyli szerokość 1400mm, perforowane co 1000mm lub 1200mm w celu łatwego oderwania. Przekładki występują również bez perforacji do stosowania w urządzeniach do owijania posiadających noże do cięcia.

przekładka foliowa Gór Pak
Przekładka foliowa specjalna Gór Pak

Przekładki foliowe specjalne

Najczęściej występujące przekładki specjalne to przekładki perforowane na całej powierzchni. Przekładki takie umożliwiają „oddychanie” towaru, a co za tym idzie zapobiegają parowaniu, co jest istotne w szczególności dla towaru pakowanego w kartony, który ma być później magazynowany w dłuższym okresie.

Kaptury foliowe

Kaptury foliowe

Kaptury foliowe służą do zabezpieczenia towaru na palecie na całej wysokości paletyzowanego towaru. Mogą występować jako termokurczliwe lub nie.